top of page

Haluk BB

/

  • YouTube
  • Black Facebook Icon
  • Spotify
  • Black Instagram Icon

Eskişehir’de doğup büyüyen Haluk BB, yükseköğrenimini de 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı. Sahne almaya başladığı 1993 yılından günümüze kadar yaklaşık 2500 sahne performansı gerçekleştirdi.

 

BangkokBB adlı grubun kurucusu olan Haluk BB, uzun yıllar bu grupla Blues ve Rock müzik mekânlarını benzersiz enerjisi ile doldurdu; Hayal Kahvesi, Kemancı, Mojo, James Joyce Irish Pub, Rock’n Rolla ve Ağaç Ev bu mekanlardan ilk akla gelenler.

 

Haluk BB 2014’ten2018’e kadar Türk Rock Müzik tarihinin en önemli gruplarından biri olan Kargo’nun solistliğini üstlendi. 2016 yılında çıkan Kargo “Değiştir Dünyayı” albümünde unutulmaz vokallere imza attı. Kendine özgü vokal tarzı ile dikkat çeken Haluk BB 2018’de, 25 yıllık müzik birikimi ile “Gökten Armut Yağsa” adlı bir albüm yaptı.

 

2019 yılında 3 şarkılık “Bikini” EP’sini yayınlayan sanatçı, 2021’e “Atom Bombası” adlı single’i ile bomba gibi bir giriş yaparken son olarak 50 yaşında meme kanserinden kaybettiği annesi için yazdığı Lost Without You ile ilk İnglizce sözlü şarkısını çıkardı.

releases

sennerdesin kapak1.jpg
HalukBB-Şike.jpg
Haluk BB_İçimdesin Hala_cover.jpg
HalukBBTam Zamani Kapak.jpg
HalukBBlost kapak.jpg
HalukBBattomm  kappaak.jpg
bottom of page